Wydawca treści Wydawca treści

Hodować las dla wszystkich nas

Hodować znaczy zaczynać od początku

 

 

Produkcja materiału sadzeniowego w Nadleśnictwie oparta jest całkowicie na własnej bazie nasiennej. Uznanych jest 9 drzew matecznych sosny pospolitej, 4 olszy czarne i 4 brzozy brodawkowatej, 3 dęby szypułkowe i 1 dąb bezszypułkowy. Wyznaczono 3 wyłączone drzewostany nasienne dla sosny o łącznej powierzchni 20,82 ha. Oprócz tego na terenie Nadleśnictwa znajduje się 183,13 ha gospodarczych drzewostanów nasiennych dla sosny, 1,34 ha modrzewia europejskiego 2,01 ha olszy czarnej, 45,54 ha buka, 14,26 ha dębu szypułkowego i 18,36 ha dębu bezszypułkowego. Na terenie Nadleśnictwa znajdują się źródła nasion dla daglezji, jawora, graba, lipy, olszy szarej i czereśni ptasiej. Nadleśnictwo posiada własne Gospodarstwo Nasienno-Szkółkarskie o powierzchni całkowitej 14,61 ha z czego na produkcję przypada 6,50 ha. Szkółka wyposażona jest w deszczwonię półstałą oraz w chłodnię do przechowywania nasion dębu i buka.

Średniorocznie rozmiar prac z zakresu hodowli lasu kształtuje się na poziomie:

•    zalesienia gruntów porolnych - 18 ha,

•    odnowienia zrębów - 135 ha,

•    odnowienia w Rb II - 60 ha,

•    wprowadzanie II piętra - 1,20 ha,

•    cięcia pielęgnacyjne (CW, CP) - 319 ha.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

#sadziMY Narodowe Sadzenie Lasu

#sadziMY Narodowe Sadzenie Lasu

Narodowe Sadzenie Lasu.

W dniu 26.04.2019 r. Nadleśnictwo Człuchów przystąpiło do akcji pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, pt. „Narodowe Sadzenie Lasu”. Tego dnia człuchowscy leśnicy udostępniali bezpłatnie sadzonki świerka. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, gdyż planowany zapas 300 sztuk świerka skończył się już ok. godziny 16:00.

Dzięki tak dużemu zaangażowaniu społeczeństwa, jesteśmy przekonani, że posadzone drzewka będą cieszyły oko nowych właścicieli i przyczynią się do poprawienia klimatu :)