Hodowla lasu

Hodować znaczy zaczynać od początku

Ochrona lasu

Ochrona lasu to niełatwe ale satysfakcjonjące zadanie

Użytkowanie lasu

Użytkowanie lasu to ciągłe pytanie - którym drzewom poprawić warunki socjalne?

Łowiectwo

Nieodzownym elementem lasów są zwierzęta, te duże i te mniejsze. Część z nich podlega gospodarce łowieckiej.

Nadzór nad lasami niepaństwowymi

W zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Człuchów ilość lasów prywatnych nie jest duża, bo ich powierzchnia wynosi tylko 640,24 ha, w tym osób fizycznych 540,31ha, a osób prawnych 99,93 ha, Jednak każdy zainteresowany może przybyć do siedziby nadleśnictwa gdzie...

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Bieg Tura 2018

Bieg Tura 2018

W dniu 27.05.2018 r. w Człuchowie odbyła się XXV edycja Ogólnopolskiego Biegu Tura. Jest to największa, cykliczna impreza biegowa w naszym regionie. Jak zawsze, centrum wydarzeń był rynek miejski, a bieg zawodników wiódł ulicami Człuchowa.

Oczywiście nie zabrakło stoiska promującego Lasy Państwowe, a w tym przypadku lokalnego gospodarza i sponsora, czyli Nadleśnictwa Człuchów. W międzyczasie dla każdego uczestnika tego wydarzenia przewidziano moc atrakcji. W programie nie zabrakło ciekawych konkursów o tematyce leśnej, m.in. „Leśne Koło Fortuny”, „Czas rozkładu śmieci”, „Dopasowywanie roślin i zwierząt” oraz wiele innych. Poza tym, każdy mógł pogłębić wiedzę na temat zrównoważonego gospodarowania przyrodą, dzięki pogadankom z leśnikami. Pytania były przeróżne i czasami trzeba było nieźle „pogłówkować”, aby przedstawić temat w zrozumiały i prosty sposób, ale zadowolenie oraz uśmiech widoczne na twarzach dzieci i dorosłych, wynagrodziły ten wysiłek ;-) Było również wiele ciekawych gadżetów do wygrania, a w szczególności żywych sadzonek świerka, w ramach promocji nadleśnictwa. Uwagę dzieci przykuł samochód patrolowo-gaśniczy, który w tym dniu (dzięki małemu zagrożeniu pożarowemu) mógł zaprezentować się na rynku.

 

 

Za rok przewidziana jest kolejna edycja Biegu Tura, więc już dziś zapewniamy, że i nas tam nie zabraknie. Do zobaczenia!